
Vrolikstraat 245-251, Oud Oost, Amsterdam
We ontwerpen vier nieuwe panden in de Vrolikstraat. We vervangen vier van de vijf verouderde, identieke panden in de straat.
Het ene te behouden pand geeft de opmaat voor het nieuwe gevelontwerp. Dat is terug te zien in ons ontwerp. Zo verwijst de raamverdeling naar de oude raamindeling. Op deze wijze ontstaat een gelaagde gevel die met zijn duidelijke plint, middendeel en kapverdieping goed aansluit op de 19e-eeuwse karakteristiek van de Vrolikstraat, terwijl er toch een hedendaags gebouw staat.
In de voorgevel worden bij de Franse balkons hekwerken van de industrieel ontwerpers De Makers Van toegepast.
De uitvoering van het project wordt gedaan in nauwe samenwerking met Ymere en Dura Vermeer in co-makership. Naast de vier nieuwe panden in de Vrolikstraat, hebben we nog twee projecten in dezelfde straat ontworpen. Alle ontwerpen zijn een eigentijdse vertaling van de 19e-eeuwse gevels.